Pelety – topivo třetího tisíciletí

"Základní informace o peletách"

"Naše pelety"

"Proč topit zrovna peletami?"

"Prodej tepla"

"Jak se změní mé roční výdaje na teplo, začnu-li topit peletkami"

"Galerie"

 

Základní informace o peletách

Pelety řadíme mezi tuhá biopaliva. Vyrábějí se lisováním sypké biomasy a to buď s přidáním, nebo bez přidávání pojiv. V podstatě se jedná o slisovaný granulát kruhového průřezu o průměru nejčastěji 6 nebo 8 mm a délce 5 – 40 mm. Díky tomu jsou pelety skladné a snadno se s nimi manipuluje. Protože je lze získávat z různých druhů biomasy, rozdělujeme je dále na pelety dřevní (pilina, hoblovačky, štěpka) a pelety rostlinné – agropelety (nejčastěji seno, sláma, kukuřice, řepka).

Pelety vyráběné z biomasy slouží jako palivo do malých i větších kotlů na biomasu, krbových vložek a krbových kamen. Oproti jiným pevným palivům mají nižší obsah síry a těžkých kovů, vyrovnanou energetickou bilanci a příliš nezatěžují ovzduší skleníkovými plyny. Díky svým výjimečným vlastnostem – vysoké hustotě a nízké vlhkosti vynikají pelety vysokou výhřevností a nízkou popelnatostí. Popel lze využít jako hnojivo nebo kompostovat.

Kvalita pelet je charakterizována následujícími vlastnostmi: rozměry, obsahem vody, popela, hustotou částic, mechanickou odolností, obsahem jemných částic, obsahem přísad, obsahem síry a dusíku, výhřevností, sypnou hmotností a chemickým složením.

Naše pelety

Vyrábíme mechanicky lisované dřevní pelety o průměru 6 a 8 mm z měkkého dřeva, nebo ze směsi pilin a hoblin z měkkého (smrk, borovice) a tvrdého (buk, dub) dřeva, vždy bez použití chemických pojiv a jiných příměsí. Surovinu získáváme z produkce místního dřevařského závodu a částečně také nakupujeme od prověřených dodavatelů. Pro snadnou manipulaci, transport a skladování pelety balíme na automatické lince do PE sáčků po 15 kg. V expedičním skladu jsou zabalené pelety uloženy na paletách o hmotnosti 990 kg (66 PE sáčků). V případě Vašeho zájmu můžeme zajistit dopravu volně ložených pelet silocisternou. Kvalitu našich pelet pravidelně zkoušíme nejen v laboratoři, ale i v reálném provozu v našem kotli.

Naše pelety jsou díky svému složení vhodné i jako podestýlka pro domácí zvířata (kočky, hlodavci, ptáci).

 

Dřevní peleta balená průměr 6, 8 mm – pytel po 15 kg
Dřevní peleta - 4,80,- Kč/kg bez DPH
Dřevní peleta - 5,50,- Kč/kg s DPH

 

Dřevní peleta sypaná ve vacích průměr 6, 8 mm – vak po 700 kg
Dřevní peleta - 4,50,- Kč/kg bez DPH
Dřevní peleta - 5,20,- Kč/kg s DPH

 

osvědčení laboratoř

Prodej tepla

Pro všechny, kdo provozují činnost v areálu Olomoucká 774, 569 43 Jevíčko, nabízíme tepelnou energii za cenu 175 Kč/GJ bez DPH.

PROČ TOPIT ZROVNA PELETAMI ?

dostupnost

Dostupnost

Jsou velice skladné – jejich sypkost zajišťuje možnost automatizace ve spalovacím a zásobovacím procesu i v malých kotelnách. Jsou vhodné pro kamna a kotle s automatickým zásobníkem, což zajišťuje komfortní dodávání tepla srovnatelné s dodáváním energie ze sítě.

uspora peněz

Úspora peněz

Ušetříte náklady na mnoho let dopředu. Jsou maximálně ekologickým palivem šetrným k životnímu prostředí, při jejich spalování nevznikají téměř žádné škodliviny. Vynikají vysokou výhřevností srovnatelnou s hnědým uhlím s minimem obsahu popela.

Jak se změní mé roční výdaje na teplo, začnu-li topit peletkami

celé číslo (např. 20000)
V případě zájmu o zaslání výsledku prosím zadejte jméno schránky
pilina tvrdá
pilina měkká
ovládací panel linky na výrobu pelet
výrobní linka
naše pelety
balička
ovládací panel baličky